שם משתמש   סיסמא
דף הבית  דרושים  צור קשר 
חפש מלון


ìøàåú àú éùøàì
תוכן תמונות אודיו וידיאו
Content Picture Audio Video
עיר דוד בירושלים


הגבעה בה נולדה ירושלים, המתחם בו הקים דוד המלך את ממלכתו, המקום בו נכתבו דברי ימי עם ישראל, הם היום חלק מעיר דוד, אחד האתרים המרתקים והסוחפים ביותר בישראל, מרחק הליכה מהעיר העתיקה בירושלים ומהכותל המערבי. זהו המקום אליו מגיעים מבקרים מכל העולם, לראות היכן נטעו זרעי העיר הקדושה בעולם, וכיצד הסיפור התנ"כי רוקם עור וגידים והופך למציאות.

העיר נכבשה ע"י דוד המלך בשנת 1004 מידי היבוסים. ובה הוא כונן את ממלכתו. , כאן פרחה אחדות העם, כאן נבטו ניצני הקדושה, לכאן הובא ארון הקודש ומכאן הוא עשה את דרכו לבית המקדש הראשון שבנה שלמה המלך בנו של דוד. עיר דוד של היום היא פארק ארכיאולוגי קסום, המספר את סיפור הקמתה של ירושלים, תלאותיה ומלחמותיה, את סיפור נביאיה ומלכיה, את קורות היהודים בתקופה ואת המאבקים מבית ומחוץ. השרידים המופלאים ניכרים בכל אבן וסלע, ופזורים בין אלפי החרסים המכסים את השבילים.

city_of_david.jpg

בין הממצאים המרתקים באתר, נראים מבני המגורים הגדולים והנוחים המעידים על יושביהם רמי המעלה, פיר וורן, שדרכו נראים מי מעיין הגיחון אשר למרגלות העיר, ואשר בעבר חשבו שדרכו העלו מים לעיר, ועוד למטה ממנו נמצאו שרידי מגדל אחד מתוך כמה שהגנו על תוואי המעיין, וכאן על פי השערות נמשח שלמה והומלך למלך על ישראל. בין החורבות נמצאו גם חותמות אישיות עם שמותיהם של אישים מהמקרא שחתמו אגרות ותעודות.

נקבת השילוח היא שיא החוויה במקום, ומפעל הנדסי מדהים. הנקבה שאורכה 533 מ' נחצבה בימי חזקיהו המלך משתי כוונים במקביל שנפגשו בהצלחה במרכז. אפשר לנוע במימיה הקרירים של הנקבה, מהלך של כחצי שעה, ולהגיע בסופה אל בריכת השילוח. עיר דוד, שרידיה, ומשמעותה בהיסטוריה היהודית הפכו אותה לאתר תיירות חשוב ומרתק ביותר.

למידע נוסף הכנסו לאתר של עיר דוד

המידע ניתן באידבות אתר goisrael

 

 

ישראל בתמונות
ãåå÷à òëùéå çåôùä áéùøàì! ìçöå ìôøèéí.
מחירים חמים
קישורים שימושיים אירועים פרסומים חדשות אודות צור קשר תנאי שימוש ארכיון