שם משתמש   סיסמא
דף הבית  דרושים  צור קשר 
חפש מלון


ìøàåú àú éùøàì
תוכן תמונות אודיו וידיאו
Content Picture Audio Video
שוקי תל אביב


כל אחד משוקי תל אביב הוא עולם בפני עצמו, לא רק מבחינת הסחורות השונות המוצעות בו, אלא משום שכל שוק הוא מראה המשקפת את התושבים המתגוררים באזור, קונים ומוכרים בו. אזור הקניות הפתוח הידוע ביותר של תל אביב הוא שוק הכרמל, אולי בשל קרבתו לרובע נווה צדק שבדרום העיר, המשופע באתרי תרבות שונים. מגוון התוצרת הטרייה של שוק הכרמל, הוא חגיגה לעיניים, וזה המקום שבו תוכלו להתבשם מהאווירה כשאתם קונים את הדרוש לכם לארוחת צהריים על חוף הים, הנמצא במרחק הליכה קצר מהשוק, או מצטיידים לקראת הימים הבאים. בימי שלישי ושישי מתקיים יריד רחוב ססגוני ועליז ברחוב נחלת בנימין ההיסטורי, הנמצא בקרבת מקום. ביריד מוצגים תכשיטים עבודת יד, צעצועי עץ צבעוניים, קופסאות, עבודות זכוכית ופריטים אחרים הנמכרים בדרך-כלל על-ידי האמנים עצמם.

ומה לגבי עמידה על המקח, אפה ונשמתה של חווית השוק המזרח תיכוני? את זאת תוכלו לעשות בשוק הפשפשים ביפו. דרושה עין בוחנת היודעת לגלות יופי נסתר כדי להעריך את הסחורות המוצגות כאן – פריטי נחושת יפהפיים עשויים להיות מוצגים על מדף עמוס לצד מנורות נפט ישנות, וחרוזי ענבר משובחים יכולים לדור בכפיפה אחת עם קרובים רחוקים עשויים פלסטיק. אפשר למצוא כאן גם פריטי חרס וזכוכית ובגדים משומשים – או שמא נאמר "וינטאג'". עצה חשובה – המוכרים יודעים להעריך, במבט קצר, אם לפניהם קונה רציני או ... לא. היזהרו מהשאלה: "כמה אתם רוצים לשלם?" המתינו שהמוכר ינקוב במחיר, הציעו כמחצית מהסכום, והתפשרו על המחיר שאתם מוכנים לשלם.

market.jpg

שוק העלייה נמצא באזור פלורנטין. מבנים רבים באזור, שהיה אזור עני ומוזנח, שופצו והושבחו, והוא נחשב כיום לאזור אופנתי, המתעורר לחיים בלילה עם פאבים המהווים אבן שואבת במיוחד לתושבי העיר הצעירים. אבל שוק העלייה, הקרוי על שם הרחוב שהוא נמצא בו, הוא אחד המקומות האחרונים בישראל שבמשך היום אפשר לראות בהם עדיין  בעלי מלאכה בעבודתם, כשהם מייצרים את מה שהם מוכרים – מסגרים ונגרים המייצרים פריטים לחנויות הטובות ביותר בעיר או ללקוחות אניני טעם המזמינים העתק של פריט שראו באותן החנויות. שוק העלייה ידוע גם בגבינות בלקניות, בירקות כבושים ובתבלינים, ויש בו גם כמה מסעדות מעניינות עם מגוון תפריטים – החל באוכל יהודי פשוט וטוב לנשמה וכלה במטעמים פרסיים.

שוק בצלאל, הסמוך לרחוב המלך ג'ורג' הוא עוד תחנה מעניינת למבקרים המתעניינים במבנים הישנים מימיה הראשונים של תל אביב הנמצאים בלב העיר. תושבי העיר מגיעים לשוק זה כדי לקנות בגדים, בייחוד מוצרים סוג ב' של מותגים מפורסמים, שרבים מהם מיוצרים כיום מאריגים תוצרת ישראל.

בלו בנעימים בסיור בשווקים. זו הזדמנות לרכוש פריטים יוצאי דופן המעוררים זיכרונות עוד לפני שמניחים אותם במקומם וגם להכיר צד אחר של תל אביב

הכתבה ניתנה באדיבות אתר go israel

 

ישראל בתמונות
ãåå÷à òëùéå çåôùä áéùøàì! ìçöå ìôøèéí.
מחירים חמים
קישורים שימושיים אירועים פרסומים חדשות אודות צור קשר תנאי שימוש ארכיון