שם משתמש   סיסמא
דף הבית  דרושים  צור קשר 
חפש מלון


àøëéåï çãùåú
משרד התיירות דורש להכפיל שטחי המלונאות המתוכננים בצפון ת"א
המשרד פנה למינהל התכנון בדרישה להוסיף לתוכנית הבנייה בצפון-מערב העיר 1,000 חדרי מלון חדשים


משרד התיירות מבקש להוסיף 1,000 יחידות מלונאיות לתוכנית הבנייה בצפון-מערב תל אביב. המשרד פנה באחרונה למשרד הפנים בדרישה לקיים דיון מחודש בתוכנית.

מנהלת אגף התכנון הפיסי במשרד התיירות, כרמית פינץ, אמרה כי התוכנית אינה מביאה בחשבון את הצרכים המלונאיים העתידיים של תל אביב. לדבריה, "צפון-מערב תל אביב הוא אזור חדש לפיתוח. זהו האזור שיכול וצריך להיות עורף המלונאות למתחמי הבילוי המתפתחים בנמל תל אביב, ולפיכך יש חשיבות להבטחת עתודות קרקע ראויות למלונאות באזור זה".

במכתב ששלחה פינץ לראש מינהל התכנון במשרד הפנים, האדריכל שמאי אסיף, נכתב: "התוכנית הקיימת (תמ"א 13/4; ג"ל) גורעת את כל השטחים המיועדים לתיירות שאינם בנויים בפועל לתיירות, ובכלל זה באזור זה, וקובעת אותם כאזור מגורים מעורב במלונאות". בדרום העיר ובמרכזה, כתבה פינץ, "התוכנית רק משמרת, במקרה הטוב, את המצב הקיים, אך אינה תורמת שום דבר לתוספת של אכסון מלונאי לעתיד לבוא".

תוכנית הבנייה בצפון-מערב תל אביב (תוכנית 3700) מתייחסת לשטח שבין חוף תל ברוך בדרום לגבול הרצליה (המשכו של כביש 5) בצפון. היא כוללת 11 אלף דירות וכן שטחי תעסוקה ומסחר בהיקף גדול. בעקבות פעילות החברה להגנת הטבע, הבנייה שאושרה ברוב השטח מרוחקת 250 מטר מהים וכוללת פארק חופי ושטחים ציבוריים פתוחים בשטח 680 דונם.

תגובת משרד הפנים: "יו"ר הוולחוף, אדריכל שמאי אסיף, נענה לבקשה והנושא יעלה לדיון באחת מהישיבות הקרובות של מליאת הוועדה. הוולחוף תדון בנתונים ובבקשת משרד התיירות ותקבל החלטתה בהתאם".

הכתבה ניתנה באדיבות אתר TheMarker

 


 

ישראל בתמונות
ãåå÷à òëùéå çåôùä áéùøàì! ìçöå ìôøèéí.
מחירים חמים
קישורים שימושיים אירועים פרסומים חדשות אודות צור קשר תנאי שימוש ארכיון