שם משתמש   סיסמא
דף הבית  דרושים  צור קשר 
חפש מלון


àøëéåï çãùåú
המלונאים: צריך להפעיל קמפיין שיווק חסר תקדים של ישראל בעולם כדי להציל את שארית שנת 2009 בתיירות
מדווחים על תפוסות נמוכות במלונות, על עצירה מוחלטת בהזמנות ועל ביטולים


המלונאים מציירים תמונת מצב קשה בתיירות, בעקבות הלחימה בעזה ועל רקע המיתון הכלכלי העולמי. בישיבה של ועדת השיווק של התאחדות המלונות בישראל, דיווחו מנהלי השיווק של רשתות המלונות, מנהלי האזורים בהתאחדות ומנהלי מלונות בודדים, על תפוסות נמוכות במלונות, על עצירה מוחלטת בהזמנות ועל ביטולים.

לדברי שבי שי, מנכ"ל התאחדות המלונות באילת: "פתחנו את עונת החורף עם ציפייה לשנה מצוינת בתיירות הנכנסת, בהתבסס על צפי של 18 טיסות צ'רטר ישירות לאילת מאירופה ומרוסיה. בפועל, אנחנו כרגע בקושי עם 4 טיסות צ'רטר שבועיות לאילת וגם אלה עומדות בספק. הבעיה היא שחברות התעופה והנסיעות מטיסות את התנועה שמיועדת הייתה לאילת למדינות אחרות, ולא נראות כמעט הזמנות באופק".

אלי זיו, מנכ"ל התאחדות המלונות בתל אביב אומר: "תל אביב נהנתה בחודשים האחרונים ממגמת גידול ניכרת בתיירות הנכנסת מהשוק הגרמני ומהשוק הרוסי. בשני השווקים הללו יש האטה דרמטית. אני מעריך כי גם האירועים הגדולים הצפויים השנה להביא תיירים לתל אביב, יביאו פחות משתתפים מבעבר למשל המכבייה, תערוכת האגריטק ועוד. המשבר הנוכחי, כך אני מעריך, יימשך בתל אביב זמן רב הרבה מעבר לחורף הנוכחי. להערכתנו, הרבעון הראשון של שנת 2009 במלונות תל אביב יסתיים עם פחות מ- 50% תפוסה! גם פסח נראה כרגע לא טוב".

לדברי עמי הירשטיין, ממלא מקום נשיא התאחדות המלונות ויו"ר ועדת השיווק: "אסור לאבד את צינורות השיווק למדינת ישראל. מחובתנו להדק את הקשר איתם, לתמוך בהם ולא להמתין לפגיעה מתמשכת בתיירות. עלינו להפעיל באופן מיידי קמפיין שיווק חסר  תקדים של ישראל בעולם, כפי שנהגו המצרים אחרי אסון לוקסור ואירועי הטרור בסיני, כפי שנהגו הטורקים אחרי רעידת האדמה הקשה אצלם ואירועי הטרור באיסטנבול, כפי שהיתה נוהגת כל מדינה אחרת בעולם שהתיירות חשובה לה. בעזרת קמפיין שיווק מוגבר ומיידי אפשר להשפיע לטובה על התיירות הנכנסת במחצית השנייה של שנת 2009 ולמנוע את גלישת המשבר לרבעון הראשון של שנת 2010. אנחנו קוראים לאוצר להקציב מייד למשרד התיירות תוספת של 150 מיליון ₪ לשיווק ישראל בעולם. זהו סכום קטן יחסית למדינה, שעשוי להיות משמעותי לגורל תעשייה שלמה המתפרנסת וחיה מתיירים. מה עוד שקמפיין המציג את ישראל היפה יוכל לסייע בשיפור תדמיתנו בעולם".


 

ישראל בתמונות
ãåå÷à òëùéå çåôùä áéùøàì! ìçöå ìôøèéí.
מחירים חמים
קישורים שימושיים אירועים פרסומים חדשות אודות צור קשר תנאי שימוש ארכיון