שם משתמש   סיסמא
דף הבית  דרושים  צור קשר 
חפש מלון


àøëéåï çãùåú
"בחזרה לעתיד"- תיירות ישראל ב- 2015
התאחדות המלונות מציגה- מה צריך לקרות כדי שבעוד 7 שנים יהיה ענף התיירות והמלונאות מהמשגשגים במשק?


התאחדות המלונות בישראל ערכה בחודש דצמבר האחרון את ועידת המלונאים השנתית, במלון הילטון בתל אביב. במסגרת הכנס הציג נשיא התאחדות המלונות, אלי גונן, צפי לפיו תעשיית התיירות עשויה להיות תעשיית העתיד, וכי פני העולם כולו לקידום תעשייה זו. כך למשל, בשנת 2007 היו כ- 900 מיליון כניסות תיירים ברחבי העולם עם הכנסות של כ-780 מיליארד דולר. הצפי ל-2020 הינו 1.6 מיליארד תיירים ברחבי העולם. מבחינת תעסוקה, הצפי הוא כי ב- 2020, אחד מכל 12 עובדים יהיה מועסק בתיירות ובענפים המשרתים את התיירות.

על פי גונן, ההאטה בכלכלה העולמית  כיום משפיעה על ההכנסה הפנויה ותשפיע על ההוצאה לשירותי תיירות.  אולם על פי הערכות ארגון התיירות העולמי,  הגידול בתיירות העולמית ימשיך, אך בשיעור נמוך מהצפוי. המעמד הסוציו- אקונומי הגבוה ממשיך וימשיך לצרוך שירותי נופש.

באשר לישראל, הציג נשיא התאחדות המלונות נתונים מרשימים המעידים על צמיחה בענף התיירות בשנת 2008. במהלך השנה האחרונה, נכנסו לישראל 3 מיליון תיירים, לעומת 2.3 מיליון בשנת 2007. ההכנסות מתיירות עמדו ב- 2008 על סכום של 3.6 מיליארד דולר, לעומת 2.8 מיליארד דולר ב- 2007. מספר המועסקים בענף בסיום 2008 הוא 148 אלף איש, לעומת 141.3 אלף ב- 2007.

ומה בעתיד? סיכון מול סיכוי

גונן פרס בפני אורחי הועידה את חזון התיירות בישראל לשנת 2015. לדבריו, ניתן להגיע לכך ש- 5 מיליון תיירים יבקרו בישראל, ההכנסות מתיירות יעמדו על 7.9 מיליארד דולר, התרומה לתמ"ג תהווה 7%, ומספר המועסקים בענף התיירות והמלונאות יעמוד על 254 אלף איש.

לשם השגת יעדים אלו, גורס גונן כי צריכים להתקיים מספר תנאים, בראשם הגדלת תקציב שיווק התיירות, זאת  במסגרת החלטה של הממשלה על העלאת מעמדה של התיירות בסדר העדיפות הלאומי. בנוסף, יש  לגבש תוכנית רב שנתית לקידום התיירות, להקים רשות לאומית לשיווק התיירות, להגיע לידי סיום פתיחת השמיים , לתמרץ יזמים ולשמור על כושר התחרות של ישראל.

לצפייה במצגת עם הנתונים המלאים מתוך, הרצאתו של אלי גונן, לחץ כאן

 

ישראל בתמונות
ãåå÷à òëùéå çåôùä áéùøàì! ìçöå ìôøèéí.
מחירים חמים
קישורים שימושיים אירועים פרסומים חדשות אודות צור קשר תנאי שימוש ארכיון