שם משתמש   סיסמא
דף הבית  דרושים  צור קשר 
חפש מלון


àøëéåï çãùåú
כדי להימנע מפיטורי עובדים, חלק מהמלונות בארץ עוברים לארבעה ימי עבודה
זאת בעקבות שני השברים הפוקדים את תעשיית התיירות- הלחימה בדרום והמשבר הכלכלי


מנכ"ל התאחדות המלונות בישראל, שמואל צוראל, מוסר כי בעקבות שני המשברים, שפוקדים בימים אלה את תעשיית התיירות: המשבר הכלכלי והמלחמה בעזה, עוברים חלק מהמלונות בארץ למתכונת של העסקת עובדים ב- 4 ימי עבודה.

דוד בלום, סמנכ"ל משאבי האנוש של רשת ישרוטל, מוסר כי: "אצלנו ברשת יש ירידה ניכרת בנפח הפעילות במלונות. במקום לפטר עובדים החלטנו להשתמש במלאי ימי החופשה שמגיעים לעובדים בצורה מאזנת, קרי: לצמצם את שבוע העבודה של העובדים ולנצל את ימי החופש שמגיעים להם. במקביל, עצרנו קליטת עובדים חדשים, למעט עובדי ניקיון – שאותם אנחנו ממשיכים לקלוט בכל מצב. ברשת ישרוטל קיימת גם קרן "ישרוטל נעים לעזור", שממומנת על ידי הבעלים ותרומת העובדים ומטרתה: עזרה עובדים במצוקה כלכלית, שמיוחד בתקופות שכאלה".

מנכ"ל ההתאחדות, שמואל צוראל מוסיף כי התאחדות המלונות פנתה לאוצר בבקשה לאשר מיידית מסגרת של חופשה ללא תשלום אשר במסגרתה ישלמו המלונות את עלות הזכויות הסוציאליות של העובדים ואילו שכרם ישולם על ידיהביטוח הלאומי. על ידי כך ישמרו מקומות העבודה לעובדים וימנעו פיטוריהם. שיטה זו ננקטה במהלך משבר התיירות בשנים 2001 – 2003 ונמצאה יעילה מאוד "עובדי המלונות הם נכס חיוני לעתיד תעשיית התיירות וחשוב לשמרם. אנו תקווה כי בקשתנו תענה בחיוב, במסגרת זו נוכל גם לקיים מסגרת של השתלמויות והכשרות מקצועיות חיוניות", סיכם צוראל.


ישראל בתמונות
ãåå÷à òëùéå çåôùä áéùøàì! ìçöå ìôøèéí.
מחירים חמים
קישורים שימושיים אירועים פרסומים חדשות אודות צור קשר תנאי שימוש ארכיון