שם משתמש   סיסמא
דף הבית  דרושים  צור קשר 
חפש מלון


àøëéåï çãùåú
פרופיל מנהל המלון בישראל 2008- גבר, נשוי, בן 45, חובב ספורט ובישול
כך עולה מסקר שערכה התאחדות המלונות בישראל לקראת ועידת המלונאים


כ- 85% ממנכ"לי המלונות בארץ הם גברים, כ- 15% מהמנכ"ליות הן נשים. הגיל הממוצע הוא: 47, השכלה ממוצעת: כ- 15 שנות לימוד. לרוב המנהלים יש תארים מקצועיים, בדרך כלל מבתי ספר לתיירות ולמלונאות, ל- 37% מהם תואר ראשון ולכ- 9% מהם תואר שני (בדרך כלל במנהל עסקים) - כך עולה מתוך סקר מפתיע שנערך על ידי התאחדות המלונות בישראל בקרב מנהלי המלונות בארץ. תוצאות הסקר מתפרסמות לקראת ועידת המלונאים, שתתקיים בשבוע הבא (יום ג' 23 בדצמבר) במלון הילטון ת"א.

ותק ממוצע בתפקיד מנכ"ל מלון: 11.5 שנים. ותק ממוצע בשוק העבודה: 23 שנה. מס' תפקידים קודמים במלון, לפני המינוי למנכ"ל: 4.5 תפקידים (רוב המנהלים שימשו במלונות כעובדי קבלה, מזון ומשקאות ,אנשי מכירות וקציני בטחון, לפני שטיפסו לעמדה מס' 1 במלון).

89% מהמנהלים נשואים. מס' ילדים ממוצע: 2.6.

91% מהמנהלים שירתו בצה"ל, הדרגה הממוצעת איתה השתחררו מהשירות הצבאי: סמל ראשון.  ומה מצעד חילות צה"ל השכיחים ברזומה של המנהלים? חלק ניכר שרת בשריון. חיילות נוספים שמככבים בעברם של מנהלי המלונות הם: חיל האוויר ותותחנים.

מהם התחביבים של מנהלי המלונות בארץ? ספורט, טיולים, קריאה וגסטרונומיה (בישול, או ביקור במסעדות). באופן מפתיע מיעוט מהמנהלים הצהיר על כדורגל, או כדורסל כענפי ספורט נבחרים. הרבה מהם דווקא בחרו במסגרת הסקר לציין כתחביב את ספורט האקסטרים, ריצה, שייט, גולף, צלילה וטניס. יותר משליש ממנהלי המלונות אוהבים לטייל, כמעט רבע מהם נהנים מקריאה וכחמישית מהמנהלים מדווחים שהעניין הגסטרונומי קרוב לליבם והם חובבי בישול, או ביקור במסעדות.

שמואל צוראל, מנכ"ל התאחדות המלונות בישראל, אומר כי: "מנהל מלון הוא תפקיד ניהולי המזכיר רב חובל של אוניה בלב ים. הוא נדרש למנהיגות, לידע מקצועי רב תחומי, ליכולת עמידה בלחצים, תוך קבלת החלטות רבות, לאופי יזמי, לשאפתנות, ליצירתיות וליכולת מתן שירות ברמה גבוהה, תוך הקפדה על שביעות הרצון של אורחיו. ניהול מלון הוא בראש וראשונה ניהול של משאבי אנוש וניהול צוות העובדים. במקביל, מדובר גם בניהול כלכלי של הפקת תשואה כספית מירבית מהשקעת הבעלים, וניהול חווית השהות של האורח במלון. בישראל, עקב אי היציבות המתמשכת במצב הביטחוני, הפוליטי ולאחרונה גם הכלכלי, ובהעדר מדיניות ממשלתית תומכת תיירות לאורך השנים, הופכים המלונאים ל"אלופי ההישרדות". אולי זאת הסיבה לביקוש הרב שיש למנהלי מלונות ישראלים לתפקידים בחו"ל. ואכן, לא מעט ממנהלי המלונות שלנו, יוצאים לנהל מלונות בעולם, ומצליחים ברשתות הבינלאומיות".

צוראל מוסיף כי: "המשבר הכלכלי העולמי בימים אלה מחריף אף יותר את האתגר הקשור בניהול המלונות. יכולת העמידה בלחצים עומדת כל יום למבחן מחודש, כאשר המלון מנסה לשמר את הישגיו משנת 2009, ומנגד המדינה לא מספקת לו רשת בטחון בדמות תוספת תקציב לשיווק ישראל בעולם, כפי שעושות ממשלות המדינות הסמוכות המתחרות בנו".

ישראל בתמונות
ãåå÷à òëùéå çåôùä áéùøàì! ìçöå ìôøèéí.
מחירים חמים
קישורים שימושיים אירועים פרסומים חדשות אודות צור קשר תנאי שימוש ארכיון