שם משתמש   סיסמא
דף הבית  דרושים  צור קשר 
חפש מלון


àøëéåï çãùåú
"אמנות הבישול" לאנשים בעלי צרכים מיוחדים בדן גורמה
התלמידים ישולבו כבר במהלך הקורס במקומות עבודה בתעשייה


במרכז ללימודים קולינאריים דן גורמה בחיפה נפתח קורס 'אמנות הבישול', שמטרתו הכשרה מקצועית של אנשים בעלי צרכים מיוחדים לעבודה כטבחים מוסמכים בבתי מלון, בתי הארחה, מטבחים מוסדיים וחברות קייטרינג.

במהלך הקורס, שיימשך כשנה, ילמדו התלמידים את יסודות מקצוע הטבחות, טרמינולוגיה מקצועית, תורת החומרים, עבודה מעשית מודרכת בסדנאות מטבח ולימודי מסעדנות, תברואה, כשרות, אנגלית מקצועית וצרפתית מקצועית.

הקורס הינו פרי שיתוף פעולה בין דן גורמה לבין תב"ת [תנופה בתעסוקה] - ג'וינט ישראל, המוסד לביטוח לאומי, משרד הבריאות – סל שיקום והאגף להכשרה מקצועית ופיתוח כוח אדם של משרד התמ"ת.

רביב שוורץ, מנהל דן גורמה, אמר היום כי "מדובר במסלול לימודים רגיל המתנהל בתמיכה וליווי של צוותים מקצועיים מתב"ת ומותאם לצרכים המיוחדים של המשתתפים בקורס". שוורץ מוסיף, כי כבר במהלך הקורס ישולבו התלמידים במקומות עבודה בתעשייה.

פרופ' תמיר יוסי, מנכ"ל תב"ת, מציין כי "לאחר פיילוט של 3 שנים ובעקבות שיעורי השמה גבוהים, חוברים כל השותפים לראשונה ומגישים שירותים אוניברסאליים לאוכלוסייה זו. בתב"ת רואים בקורס מעין זה תחילתו של שיתוף פעולה מקצועי בין משרדי ממשלה וגופים פרטיים שמטרתו הכשרתם של אנשים עם מוגבלויות כעובדים מקצועיים מן המניין וקידומם התעסוקתי בחברה".

התלמידים בקורס זה יידרשו לעמוד בהצלחה במבחני ההסמכה הממשלתיים [עיוני ומעשי]. לבוגרי הקורס יוענקו תעודת גמר מטעם דן גורמה ותעודת סיווג מקצועי 'טבח סוג 1' מטעם משרד התמ'ת, אגף בכיר להכשרה מקצועית ופיתוח כוח אדם.

הכתבה ניתנה באדיבות אתר PassportNews

ישראל בתמונות
ãåå÷à òëùéå çåôùä áéùøàì! ìçöå ìôøèéí.
מחירים חמים
קישורים שימושיים אירועים פרסומים חדשות אודות צור קשר תנאי שימוש ארכיון