שם משתמש   סיסמא
דף הבית  דרושים  צור קשר 
חפש מלון


àøëéåï çãùåú
"אקים מועדון של שגרירי כבוד"!
שרת התיירות, רוחמה אברהם בלילא, במפגש עם "פורום המלונאיות"

 

"תענוג לשבת במפגש מקצועי בחדר אחד עם כל כך הרבה מנהלות נשים. אתן נדבקתן בחיידק המלונאות, ואילו אני נדבקתי בחיידק הפוליטיקה", כך החמיאה אתמול שרת התיירות, רוחמה אברהם בלילא לעשרות נושאות תפקידים מרכזיים בתעשיית המלונאות, החברות ב"פורום המלונאיות", במהלך מפגש מיוחד, שנערך אתמול במלון דיויד אינטרקונטיננטל בתל אביב.

כשלושים מנהלות הגיעו אתמול למפגש החגיגי עם השרה, שהיא אגב, האישה הראשונה שמכהנת בתפקיד שרת התיירות. השרה החמיאה להן על הקריירה הנהדרת שכל אחת מהן עושה, והעירה כי היא משוכנעת שהן נותנות למלונות טאץ' מיוחד, טאץ' נשי.

השרה סיפרה למנהלות ש"ישראל נמצאת בתחרות קשה עם מדינות האזור, שמכפילות את תקציבי השיווק שלהן לנוכח המשבר הכלכלי העולמי. בשל כך, גם ישראל צריכה לעשות הערכה שיווקית מחודשת". היא ציינה את "הפוטנציאל הרב בתיירות מרוסיה ומסין, ודיווחה כי בסוף השנה מתוכננת להיפתח לשכת תיירות בסין, שתפעל להחזרת טיסות אייר צ'יינה לישראל".

השרה אף דיווחה כי בכוונתה להקים מועדון של שגרירי כבוד – אנשי עסקים, רופאים, אקדמאים ועיתונאים, שייקחו על עצמם משימה לאומית וידברו בעולם על ישראל כארץ תיירות ייחודית.
"הם לא יקבלו שכר, אבל ייהנו מתחושה של שליחות רבת תועלת", אמרה.
 
אתי לוי, מנכ"ל רשת מלונות פרימה, המעסיקה 4 מנהלות מלונות, מתוך 7 מלונות הרשת, סיפרה: "כאשר התחלתי לעבוד במלונאות לפני עשרות שנים כלל לא היו בענף נשים מנהלות. היום ענף המלונאות בישראל מצטיין במנהלות רבות וכבר קשה לספור".

המנהלות העלו בפני השרה שורה של נושאים שיש לקדם: בתחום השיווק, השקעות ההון, בתחום תעריפי המים והאנרגיה, המשבר הכלכלי העולמי, שיפוצי מלונות ועוד.

סמדר נמרודי, יו"ר פורום המלונאיות ויו"ר רשת "רימונים", ביקשה מהשרה לקדם הקמה של גוף אחד מרכזי להשקעות בתיירות. לדברי נמרודי: "המשקיעים הפוטנציאלים בשוק התיירות הישראלי מתמודדים עם ערב רב של נהלים וגופים בדרכם להשיג אישורי ממשלה ומענקים, וזה מסורבל, ממושך ומייאש. הגוף שיוקם לריכוז ההשקעות בתיירות יצטרך לקבל ממרכז ההשקעות את האחריות על התחומים הקשורים בתיירות ולפקח על הטיפול בהשקעות בתיירות, במענקים ובתמריצים. גוף זה צריך לפתח ולקדם מוצרים לטובת המשקיעים ולטובת המדינה ולקצר תהליכי אישור לבניית פרוייקטים תיירותיים".

פורום המנהלות הוקם כדי לקדם נושאים שונים בענף המלונאות. יו"ר הפורום היא, כאמור, סמדר נמרודי. מנהלת הפורום היא: רומי גורדסקי, סמנכ"לית התאחדות המלונות בישראל.

ישראל בתמונות
ãåå÷à òëùéå çåôùä áéùøàì! ìçöå ìôøèéí.
מחירים חמים
קישורים שימושיים אירועים פרסומים חדשות אודות צור קשר תנאי שימוש ארכיון