שם משתמש   סיסמא
דף הבית  דרושים  צור קשר 
חפש מלון


àøëéåï çãùåú
בענף התיירות מעריכים: יותר יישארו בישראל - פחות זרים יבקרו
מנכ"ל התאחדות סוכני הנסיעות: אם תהיה ירידה גדולה מ-5% זו תהיה דרמה - לא בטוח שתהיה ירידה בכלל


בהתאחדות סוכני הנסיעות מעריכים שבשל המשבר הכלכלי לא יהיה גידול בנסיעות הישראלים לחו"ל ב-2009, כפי שצפו בהתאחדות. מנכ"ל ההתאחדות, יוסי פתאל, אמר שבמקרה הגרוע תהיה ירידה של אחוזים בודדים בתיירות היוצאת. "אם תהיה ירידה גדולה מ-5% זו תהיה דרמה. לא בטוח שתהיה ירידה בכלל - אך יהיה צמצום בהוצאות הנוסעים".

בהתאחדות מעריכים כי תחול עלייה מסוימת בתיירות הפנים, משום שאנשים לא יוותרו על חופשה אלא יחפשו חופשה זולה יותר בישראל ובחו"ל. עם זאת, המשבר הכלכלי עוד לא נתן את אותותיו בתחום התיירות, מאחר שההאטה במשק מקבילה להאטה הרגילה של ענף הנסיעות בתחילת החורף, הערוך כבר על ידי צמצום מספר טיסות השכר ומעבר לטיסות סדירות.  "מיד אחרי סוכות נכנסת התיירות היוצאת לתרדמת חורף ומספר היוצאים לחו"ל יורד דרמטית", אמר מנכ"ל חברת "השטיח המעופף", איל קשדן. רונן קרסו, סמנכ"ל השיווק של איסתא, אמר שהמשבר הכלכלי אינו משפיע על התיירות היוצאת בסוכות, מכיוון שהציבור הזמין חופשות מראש.

ההערכות הן כי אם המשבר ייגמר או לפחות יתמתן, הציבור הישראלי לא ימהר לצמצם באופן משמעותי את הרגלי נסיעותיו, אלא יצמצם בהוצאותיו. עוזי לב, סמנכ"ל השיווק של חברת לב מדיה, סבור כי השנה הקשה שעברה על התיירות היוצאת תשפיע על היצע החבילות ותאלץ את הספקים לקדם אתרים זולים יותר.

בהתאחדות המלונות אמרו שהמלונות בישראל יהיו מלאים בסוכות. גם בחודשים שלאחר החגים היה רישום-יתר של תיירים, כך שגם אם יהיו ביטולים המלונות יהיו בתפוסה מלאה.

עם זאת, לפי שמעון מגימי, מנהל מרכז הזמנות-פנים באשת טורס, יש יותר מקומות פנויים במלונות הישראליים משום שהמשבר הביא לכך שהתיירות הנכנסת דלה מהרגיל. כדי לכסות על ההפסדים, המלונות החלו להוריד מחירים ללקוחות ישראלים בשבועיים אחרונים. בתגובה, יש גל של הזמנות ברגע האחרון לסוכות.

בצבר תיירות ונופש ראו בתקופת החגים יותר הזמנות "מהיום להיום" מאשר הזמנות מראש. "הביקוש לתיירות יוצאת ולתיירות פנים זהה", אמרה לימור וינטמן, סמנכ"ל תיירות יוצאת בצבר. "היעדים הפופולריים ביותר הם אילת ואגן הים התיכון, משיקולי מזג אוויר ומחירים נוחים".
 

הכתבה פורסמה באדיבות אתר TheMarker


 

ישראל בתמונות
ãåå÷à òëùéå çåôùä áéùøàì! ìçöå ìôøèéí.
מחירים חמים
קישורים שימושיים אירועים פרסומים חדשות אודות צור קשר תנאי שימוש ארכיון