שם משתמש   סיסמא
דף הבית  דרושים  צור קשר 
חפש מלון


àøëéåï çãùåú
נערכים לסיום המשבר בתיירות הנכנסת (משרד התיירות)
בחודש יולי 2009 ביקרו בישראל 252 אלף תיירים – ירידה של 4% בלבד לעומת יולי אשתקד, ו-17% יותר מיולי 2007
252 אלף תיירים ביקרו בישראל בחודש יולי 2009 – ירידה של 4% בלבד לעומת יולי אשתקד (262 אלף) ו-17% יותר מחודש יולי 2007 (214 אלף). מתוך כניסות אלו,  212 אלף היו של תיירים (ששהו לפחות לילה בישראל), 40 אלף כניסות היו של מבקרי יום.

משרד התיירות נערך להמשך מגמת הגידול הצפויה בחודשים הקרובים, בעקבות היציאה ההדרגתית מהמשבר הכלכלי העולמי. בהתאם ליעד המשרד להגעתם של 5 מיליון תיירים משנת 2015 ואילך, מתריע היום שר התיירות, סטס מיסז'ניקוב, על מחסור צפוי בחדרי מלון בישראל.
 
שר התיירות, סטס מיסז'ניקוב: "מלאי החדרים הקיים בישראל, על סוגיו השונים, לא תואם את הביקושים הצפויים להתחדש ולהתגבר בחודשים ובשנים הקרובות עם היציאה מהמשבר הכלכלי העולמי. לאור זאת, יפעל משרד התיירות להוספת כ- 2,500 חדרי מלון, ברמות שונות ובאזורים שונים ברחבי הארץ,  תוך שלוש שנים. זאת במקביל להגדלת תקציב חוק לעידוד השקעות הון לבניית בתי מלון, איתור קרקעות ושיווקן, פישוט ההליך הבירוקרטי ומתן מענקים וסיוע ליזמים".

בימים אלו שוקד משרד התיירות על השלמת נהלים להפעלת שני מסלולים לעידוד השקעות הון במלונאות, על פיהם תמומש מדיניות המשרד. מסלולים אלו יחליפו את מסלול ה"תיחור", על פיו פעל המשרד בשנתיים האחרונות, במסגרתו סייע המשרד ליזמים לבניית אלפי חדרי מלון בסכום כולל של כ-290 מיליון ₪.

שר התיירות ציין כי במקביל להגדלת היצע חדרי המלון, פועל המשרד להרחבת קיבולת התעופה ממדינות המקיימות כיום קשרי תעופה מול ישראל, לצד פיתוח קשרי תעופה חדשים מול מדינות נוספות, במטרה לממש את פוטנציאל התיירות לישראל הנמנע כיום בשל חסם התעופה.

על פי נתוני הלמ"ס, מתחילת השנה ועד לחודש יולי, הגיעו לישראל 1.4 מיליון מבקרים, 18% פחות מהתקופה המקבילה אשתקד ו-16% יותר מהתקופה המקבילה בשנת 2007.

ישראל בתמונות
ãåå÷à òëùéå çåôùä áéùøàì! ìçöå ìôøèéí.
מחירים חמים
קישורים שימושיים אירועים פרסומים חדשות אודות צור קשר תנאי שימוש ארכיון