שם משתמש   סיסמא
דף הבית  דרושים  צור קשר 
חפש מלון


àøëéåï çãùåú
שרי התיירות של ישראל ורוסיה סיכמו על חידוש ושדרוג הסכם התיירות בין המדינות. (משרד התיירות)
סיכמו עוד על הקמת ועדת עבודה משותפת, נוכח הגברת תנועת התיירות בין המדינות והביטול ההדדי של חובת הויזה לתיירים


שרי התיירות של ישראל ורוסיה סיכמו במוצ"ש, 20/6/09, כי הסכם התיירות בין המדינות, אשר נחתם לפני כעשור, לרבות הסכם שיתוף הפעולה בנושאי הבטיחות והביטחון בתיירות, יעודכן וישודרג.

שר התיירות, סטס מיסז'ניקוב עמיתו הרוסי, שר התיירות, ספורט ויוזמות הנוער, ויטלי מוטקו, סיכמו עוד על הקמת ועדת עבודה משותפות, נוכח הגברת תנועת התיירות בין המדינות והביטול ההדדי של חובת הויזה לתיירים.

ועדת העבודה תתכנס פעמיים בשנה (ברוסיה ובישראל), בהשתתפות מארגני תיירות, נציגי חברות התעופה ונציגי משרדי התיירות, ובה ידונו נושאים שונים בהם המשך הסרת חסמים לקידום התיירות והרחבת שיתופי הפעולה בין המדינות, זאת לצד יוזמות בתחום הספורט, חילופי משלחות נוער בין המדינות וכו'. הועדה צפויה להתכנס לראשונה בסתיו 2009.

השר מוטקו ציין כי הוא רוכש הערכה רבה למוצר התיירות הישראלי ואף ביקר בעבר בישראל והתרשם מנופיה ואתריה. השר נעתר להזמנת השר מיסז'ניקוב והודיע כי רוסיה תשתתף בירידי התיירות המתקיימים בישראל. עוד ציין השר הרוסי כי נוכח המקום החשוב שתופס נושא התיירות בין המדינות בשנים האחרונות, בכוונת משרדו לפתוח לשכות תיירות במדינות אשר הפכו ליעד תיירותי עבור התייר הרוסי, בהן גם ישראל, בה מתכוון משרדו גם להגביר את פעולות השיווק.

השר מיסז'ניקוב נפגש גם עם הבישוף מארק, מנהל המחלקה הבינלאומית בכנסיה הרוסית הפרובוסלבית, והעביר לידיו הזמנה רשמית בשם ממשלת ישראל לפטריארך קיריל, לקיים מסע צליינות בארץ הקודש. במהלך הפגישה דנו הצדדים בהגברת שיתוף הפעולה לעידוד הצליינות והתיירות הדתית לישראל, באמצעות ערוצי המדיה של הכנסיה, הפצת חומרי הסברה וסרטונים, קיום סמינרים וכו'.

הבישוף מארק ציין כי הסרת חסם הויזות לתיירים מאפשרת היום הגעה נוחה לישראל, בייחוד מהמחוזות המרוחקים, אשר תושביהם נדרשו עד הביטול, להגיע לערים הגדולות לשם הוצאת הויזה. עם זאת, ביקש הבישוף מהשר לקיים הכשרות מיוחדות למורי הדרך הישראלים בנושא הצליין הפרובוסלבי ומאפייניו, בכדי לשפר את השירות לצליין הרוסי. הצדדים סיכמו כי הכנסיה הפרובוסלבית תקיים סמינר מרוכז בנושא זה.


ישראל בתמונות
ãåå÷à òëùéå çåôùä áéùøàì! ìçöå ìôøèéí.
מחירים חמים
קישורים שימושיים אירועים פרסומים חדשות אודות צור קשר תנאי שימוש ארכיון