שם משתמש   סיסמא
דף הבית  דרושים  צור קשר 
חפש מלון


àøëéåï çãùåú
ריבוי מפוטרים מהמלונות ברבעון הראשון השנה (התאחדות המלונות)
כ-3,000 עובדים קבועים פוטרו מהמלונות, ועוד כ- 500 עובדי חברות כח אדם


בעקבות דו"ח הלמ"ס מדווחת המחלקה הכלכלית של התאחדות המלונות על ירידה של 12% במספר העובדים הקבועים במלונות (לא כולל עובדי חברות כח אדם) ברבעון הראשון של השנה. חלק ניכר מהעובדים הקבועים, שפוטרו, היו ממלונות תל אביב, ממלונות חיפה, ממלונות ירושלים וגם ממלונות אילת. למעט אילת, מדובר באזורים, אשר סובלים ממשבר קשה במיוחד בתיירות הנכנסת מאז מבצע "עופרת יצוקה" ועל רקע המיתון העולמי.

לפי דו"ח הלמ"ס, נרשמו במלונות ברבעון הראשון השנה קרוב ל-21.8 אלף משרות של עובדים קבועים – 12% ירידה לעומת אשתקד. התאחדות המלונות בישראל מעדכנת כי בתוספת עובדי חברות כח אדם, הועסקו במלונות סה"כ כ- 25,500 עובדים. 

לדברי שמואל צוראל, מנכ"ל התאחדות המלונות בישראל: "תל אביב, חיפה, ירושלים וגם טבריה (שממלונותיה פוטרו ברבעון הראשון השנה למעלה מ- 100 עובדים) הם אזורים, שמבוססים בעיקר על תיירות נכנסת, שנמצאת במשבר כבר חודשים רבים. באילת חלה ירידה במספר העובדים על רקע הירידה הכללית במספר הנופשים ברבעון הראשון השנה, לעומת הרבעון הראשון אשתקד– הן מתיירות הפנים והן מהתיירות הנכנסת.  אנחנו מעריכים כי מאחר ועל כל עובד מלון ישנן עוד שתי משרות של עובדים בתעשיית התיירות (סוכני נסיעות, מורי דרך, היסעים ועוד), הגיעו מימדי הפיטורים ברבעון הראשון השנה בכלל תעשיית התיירות לכ- 9,000 עובדים, אשר .

איבדו את מקום עבודתם! הבעיה היא שלתיירות השפעות עקיפות גם על ענפים אחרים במשק, שגם הם נפגעו, למרות שקשה להעריך את הפגיעה בהם. מדובר בענפים, שמספקים שירותים ומוצרים למלונות ולתיירים (תעשיית המזון, דטרגנטים ועוד). להערכתנו, ברבעון השני השנה – אפריל – מאי – יוני נמשכה מגמת הפיטורים, שכן המשבר אף הוחמר".

לדבריו של צוראל, "למרות הלחצים שלנו והפניות בעניין, אנחנו מצרים על כך שלמן תחילת המשבר לא הופעלו הסדרי חל"ת (חופשה ללא תשלום) – שיכלו למנוע פיטורי רבים מהעובדים. כעת אנו קוראים לממשלה להכריז על התיירות כתעשייה במשבר. בימים אלו צריך פשוט להגדיל באופן ניכר את ההשקעה בשיווק ישראל בעולם, וודאי לא לפגוע בתיירות הנכנסת על ידי הגזירה של ביטול הפטור ממע"מ לתיירים, כפי שהאוצר מנסה להעביר במסגרת חוק ההסדרים, דבר שימוטט לחלוטין את התעשייה".ישראל בתמונות
ãåå÷à òëùéå çåôùä áéùøàì! ìçöå ìôøèéí.
מחירים חמים
קישורים שימושיים אירועים פרסומים חדשות אודות צור קשר תנאי שימוש ארכיון