שם משתמש   סיסמא
דף הבית  דרושים  צור קשר 
חפש מלון


àøëéåï çãùåú
המלונאים בכינוס חירום: מע"מ על שירותי התיירות הוא קריאת חיסול לפריפריות!
איזה פתרון תיתן המדינה למפוטרים הצפויים בפריפריות מהמלונות ומענפי התיירות האחרים?


בכינוס חירום של מלונאי ישראל, אשר נערך בתל אביב ביום א' (31/5/09), קראו המלונאים לראש הממשלה ולשר האוצר לעצור את "העז" המוזרה שמתגלגלת לה במסגרת חוק ההסדרים: הטלת מע"מ על שירותי התיירות.

מלונאים מטבריה, מעכו, מנצרת, מים המלח, מבאר שבע ומאשקלון הזהירו כי הירידה הצפויה במספר התיירים לישראל כתוצאה מהחוק תוביל לפיטורים המוניים, שיש להן השפעה קשה בעיקר בפריפריות שבהן אין למדינה תשובות הולמות לקשיי התעסוקה.

אבי זנדברג, יו"ר התאחדות המלונות בטבריה, טען כי התכנית של האוצר היא קריאת חיסול של הפריפריות במדינת ישראל. לדבריו: "איזה פתרון יש למדינה למובטלים הרבים שייפלטו מהמלונות ומענפי התיירות האחרים בטבריה, בגליל, בנצרת בישובי הצפון? מי יעסיק אותם? עדיף שהאוצר ייקח את התקציבים שהוא מעביר לשיווק ישראל בעולם ויתמוך ישירות בלשכות התעסוקה".

לדברי זנדברג, ראשי הערים בצפון מודאגים מאוד מהתכנית להטיל מע"מ על השירותים לתייר וחלקם, לרבות ראש עיריית טבריה, ראש עיריית נצרת ואחרים, כבר הספיקו להעביר את דאגתם לאוצר ולראש הממשלה במכתבים, ובפגישות שיזמו, ואשר יתקיימו בימים הקרובים.

אריאלה שמידע דורון, יו"ר התאחדות המלונות בירושלים, טענה כי גם בירושלים מצב התעסוקה קשה מאוד והתיירות היא מנוף מרכזי בעיר לתעסוקה. לדבריה:"אם יוטל המע"מ על התיירים – תעשיית התיירות בירושלים תתמוטט", אמרה. "גם כך אנחנו כבר חודשים רבים בעיצומו של משבר בתיירות הנכנסת ומקצצים בעל כורחנו בכח האדם. איזה מסר מעבירה לנו הממשלה? שהיא מוותרת על תעשיית התיירות? שהיא מוכנה לשלוח את העובדים הביתה כדי לקבל דמי אבטלה"?

אלי גונן, נשיא התאחדות המלונות בישראל, אמר כי הוא מקווה שהממשלה תתעשת כבר בימים הקרובים ובעקבות התחזיות הקשות בעניין הפגיעה הצפויה בתיירות הנכנסת למדינת ישראל תיסוג מהכוונה להטיל מע"מ על התיירים.


ישראל בתמונות
ãåå÷à òëùéå çåôùä áéùøàì! ìçöå ìôøèéí.
מחירים חמים
קישורים שימושיים אירועים פרסומים חדשות אודות צור קשר תנאי שימוש ארכיון