שם משתמש   סיסמא
דף הבית  דרושים  צור קשר 
חפש מלון


àøëéåï çãùåú
מיכאל פדרמן פנה לחברי ועדת השרים לענייני חקיקה למנוע את הגשת חוק ההסדרים עם הכוונה להטיל מע"מ על תיירות נכנסת (התאחדות המלונות)
יו"ר לשכת התיאום של תעשיית התיירות קרא לשרים לפעול לבלימת הירידה בתוצר ולהניע תהליכים לצמיחה ויצירת מקומות עבודה


ממשלת ישראל הציגה תוכנית בלימה ותנופה שתקציב המדינה וחוק ההסדרים נועדו לתמוך בה. התוכנית נועדה לעודד את התעסוקה והצמיחה באמצעות עידוד היצוא וכלים נוספים.

באותה נשימה, ממשלת ישראל החליטה במסגרת תקציב המדינה וחוק ההסדרים, להטיל מע"מ על התיירות הנכנסת.

החלטה זו עומדת בסתירה כלכלית לכוונת הממשלה לפעול לבלימת הירידה בצמיחה ולהביא לתנופה, גידול בתעסוקה ולצמיחה עם דגש על הפריפריה.

מאז אפריל 2003 ישנה קורלציה מובהקת בין צמיחת המשק, הקטנת האבטלה וגידול מתמשך בתנועת התיירות לישראל.

בשנת 2008 נהנה המשק משיא במספר מבקרים שעמד על למעלה מ-3 מיליון, תוך ניצול של תשתיות קיימות. כתוצאה מהמשבר הכלכלי בעולם, תהליך זה נבלם. התיירות העולמית מתכווצת, התיירות לישראל מתכווצת ואיתה הכלכלה הישראלית.

בשנת 2009 צפוי לרדת מספר התיירות לכ-2.3 מיליון תיירים. במציאות זאת ייקור התיירות לישראל בלמעלה מ-16.5% יביא להקטנה נוספת במספר התיירים, לאובדן מקומות עבודה והכנסה של עשרות אלפי עובדים וירידה בצמיחה. עיקר הפגיעה תהיה בפריפריה ובירושלים.

מע"מ על תיירות נכנסת  משמעותה רפורמה שלילית להגדלת הכנסות מתיירות ולהגדלת התעסוקה מתעשיית יצוא זו. אנו מבקשים להדגיש בפני ועדת השרים את העובדות הבאות:

1. הטלת מע"מ על תיירות נכנסת מקטינה את כושר התחרות של ישראל במרחב הגיאוגרפי בו היא נמצאת.
 הטלת המע"מ תוביל לצריכת שירותי תיירות באיזור תוך ניצול הולך וגובר של האתרים הנמצאים בישראל כעוגן לביקורי יום או שהות מצומצמת.

2. הטלת מע"מ על התיירות פוגעת בתיירות כתעשיית יצוא ומעקרת מן היסוד את כוונת הממשלה לעודד את היצוא ובאמצעותו את צמיחת המשק ויצירת מקומות עבודה.

3. הנחות העבודה לגבי תוספת הכנסות ממיסים צריכות להישקל כחלק מההשפעה על צמיחה ותעסוקה.
 עפ"י חישובי לשכת התיאום של תעשיית התיירות, התרומה להכנסות המדינה מהטלת מע"מ לעומת אובדן הכנסות בתוצר ובמועסקים, מסתיימת בתרומה שלילית למשק.

4. הטלת מע"מ על תיירות נכנסת, תקטין את כושר התחרות של ישראל וכתוצאה מכך תבלום את הכדאיות למשקיעים לפתח תשתיות תיירות ותמנע את האפשרות להגיע ליעד של 5 מיליון תיירים בעתיד הקרוב.

לשכת התיאום של תעשיית התיירות המאגדת 17 ארגונים, פונה לוועדת השרים בשם עשרות אלפי מפרנסים ישירים ועקיפים הניזונים מתעשיית התיירות.

פנייה זו איננה פנייה סקטוריאלית אלא פנייה שעניינה טובת המשק להשגת יעדי התקציב וחוק ההסדרים לצמיחה ותעסוקה עם דגש על הפריפריה וירושלים.

אני פונה אליך כחבר ועדת השרים לענייני חקיקה,  לעשות כל שניתן  מוועדת השרים על מנת למנוע את הגשת חוק ההסדרים עם הכוונה להטיל מע"מ על תיירות נכנסת.

החלטה זו מתחייבת ממדיניות הממשלה לפעול לבלימת הירידה בתוצר ולהניע תהליכים לצמיחה ויצירת מקומות עבודה.

 

ישראל בתמונות
ãåå÷à òëùéå çåôùä áéùøàì! ìçöå ìôøèéí.
מחירים חמים
קישורים שימושיים אירועים פרסומים חדשות אודות צור קשר תנאי שימוש ארכיון