שם משתמש   סיסמא
דף הבית  דרושים  צור קשר 
חפש מלון


àøëéåï çãùåú
שר התיירות: "ביטול הפטור ממע"מ לתיירים יפגע אנושות בתעשיית התיירות הישראלית ויביא לפיטורי אלפי עובדים" (משרד התיירות)
כך מיסז'ניקוב בדיון חירום שקיים בלשכתו עם ראשי תעשיית התיירות


השר מיסז'ניקוב ("ישראל ביתנו" ) קיים ביום א' (17/5) בלשכתו דיון חירום עם ראשי לשכת התיאום של תעשיית התיירות בישראל, לבחינת משמעויות החלטת הצעת האוצר להכליל בחוק ההסדרים את ביטול הפטור ממע"מ לתיירים. בדיון השתתפו בין היתר: מיכאל פדרמן, יו"ר לשכת התיאום של תעשיית התיירות, אלי גונן, נשיא התאחדות המלונות בישראל, שמואל מרום, יו"ר לשכת מארגני תיירות, מוני בר, יו"ר איגוד השכרת הרכב בישראל, עמי הירשטיין, מ"מ נשיא התאחדות המלונות בישראל וכן רפי פרבר ונאור חן, סגני נשיא התאחדות המלונות.

אנשי התעשייה הביעו דאגה רבה מהטלת המע"מ על השירותים הנהנים היום מפטור מלא כגון: לינות במלונות, השכרת רכב, רכב אשכול, הסעות באוטובוסים, מארגני תיירות נכנסת וכנסים. 

לדברי מיכאל פדרמן, אלי גונן ושמואל מרום: "לנו התיירנים הטלת מע"מ זה מעשה שהוא בבחינת ייהרג ובל יעבור. לא ברור לנו איך הממשלה מסוגלת לדבר על הזנקת המשק מעלה וטיפול באבטלה ובאותה הנשימה לאשר מע"מ על שירותי התיירות? ממשלת ישראל תעשה שגיאה חמורה אם תגדע את העץ שנקרא תיירות נכנסת, אשר היא סייעה להשקותו במשך 61 שנה. עשרות שנות עבודה ומאות מיליוני שקלים יירדו לטמיון. הצעד המתוכנן הוא פגיעה לא סבירה ולא הגיונית מבית, בשעה שתעשיית התיירות הישראלית מתמודדת עם השלכות המיתון העולמי והשלכות המצב הגיאופוליטי באזור. ברור כי הטלת המע"מ תגרור פגיעה אנושה בכל מגזרי התיירות ופיטורים המוניים, גם בפריפריה, בה בשעה שהתיירות היא התעשייה עם הפוטנציאל הוודאי והממשי ביותר לצמצם את מימדי האבטלה בישראל בטווח זמן קצר".
 
השר מיסז'ניקוב הדגיש כי הוא רואה חשיבות עליונה בהמשך הפטור, דבר החיוני לתעשיית התיירות, וכן הדגיש את מחויבותו להסרת סוגיה זו מהנוסח הסופי של חוק ההסדרים שיובא לאישור הממשלה בשבועות הקרובים. בנוסף, עודכנו משתתפי הדיון על עבודת המטה של המשרד, ברמה המשפטית והכלכלית, שתפרט את הנימוקים המקצועיים והמשפטים להטלת המע"מ.

ישראל בתמונות
ãåå÷à òëùéå çåôùä áéùøàì! ìçöå ìôøèéí.
מחירים חמים
קישורים שימושיים אירועים פרסומים חדשות אודות צור קשר תנאי שימוש ארכיון