שם משתמש   סיסמא
דף הבית  דרושים  צור קשר 
חפש מלון


àøëéåï çãùåú
"הטלת מע"מ על התיירות הנכנסת תהפוך את ישראל ליעד בלתי רלוונטי" (התאחדות המלונות)
כך יו"ר לשכת התיאום של תעשיית התיירות, מיכאל פדרמן, במכתב דחוף ששיגר לראש הממשלה, שר האוצר ושר התיירות.


יו"ר לשכת התיאום של תעשיית התיירות בישראל, מיכאל פדרמן, שיגר ביום ג' (5/5/09) מכתב לראש הממשלה, שר האוצר ושר התיירות, בו הוא מביע את התנגדותו הנחרצת לכוונת הממשלה לבטל את הפטור ממע"מ לתיירות הנכנסת.  לשכת התיאום של התיירות בישראל מייצגת 17 ארגונים, בהם - התאחדות המלונות, סוכני הנסיעות, חברות התעופה, מורי הדרך, חברות ההיסעים ועוד. להלן תוכן המכתב ששיגר פדרמן:

"בדאגה רבה שמענו, על כוונה להטיל מע"מ על התיירות הנכנסת לישראל.

בשם לשכת התיאום של תעשיית התיירות, לשכה המאגדת 17 ארגונים הפועלים בתחום התיירות בישראל, אני מבקש להביא את עמדתנו הנחרצת המתנגדת לכוונת הממשלה להטיל מע"מ על התיירות הנכנסת.

ביטול הפטור יביא לייקור חבילת התיור לישראל בשיעור של 15.5% ויפגע באופן חמור ביכולת התחרות של התיירות הישראלית מול המדינות השכנות, כולל שטחי הרשות הפלסטינאית. בכך תהפוך ישראל ליעד בלתי רלוונטי עבור רבים שיעדיפו לרכוש שירותי תיירות במחיר זול יותר במדינות אחרות.

ביטול הפטור ממע"מ מעלה חששות כבדים, כי תיירים רבים יסתפקו בגיחות של יום אחד לאתרי התיירות בישראל תוך העדפת הלינות במדינות השכנות. המשמעות היא: עומס על תשתיות תיירותיות קיימות, מבלי שהמדינה תקבל תמורה הולמת עבור השקעותיה.

כמי שמייצג את כל מגזרי התיירות בישראל, אני מודאג ביותר מההשלכות הקשות של המהלך על עשרות אלפי משפחות המתפרנסות מתעשיית התיירות. ככל שיפחת מספר התיירים הנכנסים לישראל כך תגדל הפגיעה בענפי התיירות השונים ועובדים רבים עלולים למצוא עצמם ברשימת המובטלים.

אני פונה אליכם בקריאה, להסיר לאלתר מסדר היום את הכוונה לבטל פטור ממע"מ על התיירות הנכנסת. בד בבד אני מבקש לקבל את תמיכתכם בהגדלת תקציבי השיווק לתיירות, כדי לתמוך בתעשיית התיירות התורמת במישרין לצמיחה ולתעסוקה במשק הישראלי".

miki_federman.jpg

מיכאל פדרמןכל המבצעים החמים לחופשות בארץ תחת קורת גג אחת- הכנסו עכשיו לראות מבצעים במלונות ברחבי הארץ

 

ישראל בתמונות
ãåå÷à òëùéå çåôùä áéùøàì! ìçöå ìôøèéí.
מחירים חמים
קישורים שימושיים אירועים פרסומים חדשות אודות צור קשר תנאי שימוש ארכיון