שם משתמש   סיסמא
דף הבית  דרושים  צור קשר 
חפש מלון


àøëéåï çãùåú
ח"כים טריים:""איך זה שלאורך השנים מדינת ישראל מפספסת את הפוטנציאל התיירותי"?
במסגרת מפגש של התאחדות המלונות בישראל, הוצג לח"כים החדשים פוטנציאל התיירות של מדינת ישראל אל מול ריבוי ההחמצות בתחום זה.


"איפה הבאג? איך זה שלאורך השנים מדינת ישראל מפספסת את הפוטנציאל התיירותי למרות שהכתובת על הקיר והנתונים כה ברורים? למה המדינה לא מזרימה די כספים למרות שהוכח שהשקעה בשיווק ובתדמית מביאה יותר תיירים? ואיך זה מעולם לא מימשנו את יתרונותינו כארץ קדושה לשלוש הדתות"? ח"כ נחמן שי וח"כ רחל אדטו מ"קדימה", היו אתמול בין הח"כים שלא הבינו איך ממשלות ישראל לדורותיהן בזבזו עד היום את הפוטנציאל התיירותי. התהיות עלו במהלך מפגש של התאחדות המלונות בישראל שהתקיים ביום ג' (24/3/09) עם מירב הח"כים החדשים, שבו הוצג פוטנציאל התיירות של מדינת ישראל אל מול ריבוי ההחמצות בתחום זה.

ח"כ אופיר אקוניס מהליכוד הצביע על אילת כהחמצה גדולה, כיוון שכבר שנים היא מוזנחת, בניגוד לפיתוח העצום אצל מתחרותיה- עקבה, שארם א-שייך וסיני. הוא גם תהה איך זה במשבר הכלכלי הנוכחי לא מדברים על ההון האנושי בתיירות ולא מתייחסים לתיירות כמנוע צמיחה.

ח"כ אורלי לוי מ"ישראל ביתנו" אמרה שגם בית שאן היא דוגמה מוחשית להחמצה מבחינת התיירות, היות ואין בה ולו בית מלון אחד, שיכול היה להוות מקור חשוב לתעסוקה בעיר, וכך האוטובוסים עם התיירים עוזבים את העיר אחרי סיור בעתיקות בית שאן ולא נשארים ללון בה.

hakim.JPG

צילום: ורד פאר.  מימין לשמאל: ח"כ דני דנון (ליכוד), ח"כ אורית זוארץ (קדימה), ח"כ פאינה קירשנבאום (ישראל ביתנו), אלי גונן (נשיא התאחדות המלונות), ח"כ ציון פיניאן (ליכוד), ח"כ אופיר אקוניס (ליכוד), שמואל צוראל (מנכ"ל התאחדות המלונות), ח"כ אורלי לוי (ישראל ביתנו) וח"כ נחמן שי (קדימה).

ח"כ ציון פיניאן מ"הליכוד" סיפר שהוא מכיר מקרוב את החלמאות בעניין תעריפי ארנונה יקרים להחריד למלונות, שהם עתירי שטח ונמצאים על פי רוב על שטחים יקרים, וכך חלק ניכר ממחזור הכנסות של המלונות מופנים לתשלומי ארנונה לעיריות.
 
ח"כ אריה ביבי מקדימה תהה האם יש דרך לעקוף משברים תיירותיים כאשר ישראל נקלעת למלחמות ולטרור? המלונאים השיבו כי מדינות אחרות נוהגות לצאת במתקפת שיווק תדמיתי מיד בתום משברים, לעומת מדינת ישראל שמתנהלת באופן לא יעיל, לאט ובחוסר מקצועיות.

ח"כ דני דנון מהליכוד, ח"כ אורית זוארץ מקדימה וח"כ פאינה קירשנבאום מ"ישראל ביתנו" בדקו אל מול המלונאים איך אפשר לסייע להם כדי לממש את הפוטנציאל הגלום בתיירות. המלונאים ביקשו מהח"כים לסייע בעניינים שונים המובאים לועדות הכנסת, ובעיקר, כאשר יוגש תקציב המדינה, לשים לב לכך שלמשרד התיירות מוקצה תקציב ראוי לחשיבותו ולמעמדו.

ישראל בתמונות
ãåå÷à òëùéå çåôùä áéùøàì! ìçöå ìôøèéí.
מחירים חמים
קישורים שימושיים אירועים פרסומים חדשות אודות צור קשר תנאי שימוש ארכיון