שם משתמש   סיסמא
דף הבית  דרושים  צור קשר 
חפש מלון


àøëéåï çãùåú
המלונות יוציאו כ- 80 מיליון שקלים על הכשרה לחג הפסח
מנכ"ל התאחדות המלונות בישראל: "הציבור נוטה להשוות את המחירים בארץ בפסח לעומת מחירי המלונות בחו"ל ועושה לנו עוול, משום שבחו"ל המלונאים כלל אינם נדרשים להוצאות מיוחדות לקראת פסח".

 המחלקה הכלכלית של התאחדות המלונות בישראל ערכה גם השנה בדיקה לבחינת עלויות המלונות הקשורות בהכשרה לקראת חג הפסח. מהבדיקה עולה כי, ההוצאות של המלונות לקראת הפסח השנה גבוהות כמו אשתקד, בכ-40% - 30% יותר מאשר בימים רגילים. במלונות, שהופכים ל"גלאט כשר", גדלה ההוצאה היומית  עד לכ-60%  יותר מאשר בימים רגילים.

המשמעות: טווח ההוצאות נע בין כ- 80 אלף ש"ח למלון בודד קטן (שלא מחזיק מטבח), ועד לכ -1.2 מיליון ₪  במקרים של מלונות גדולים "גלאט כשר".  אגב, ההכנות לפסח כבר החלו, כחודש לפני החג, והן מגיעות לשיאן במהלך הפסח, תחת הפיקוח של משגיחי הכשרות מטעם הרבנות.

בהתאחדות המלונות מסבירים שעיקר ההוצאות המוגדלות של המלונות הן בסעיפים הבאים:

-קניית מזון כשר לפסח – השקעה בקניית מוצרי חג כשרים, חלקם יקרים. לכך יש להוסיף את ההתייקרויות במחירי המזון, בהשוואה לפסח אשתקד. לדוגמא, מחירי הביצים התייקרו בשנה האחרונה ב-9%, מחירי הבשר, העוף והדגים בכ-8%.

כדי לארח בפסח, מגדילים המלונות באופן משמעותי את הצריכה של מוצרים שונים, בהם:        יין (כ- 60% גידול), ביצים (כ- 50% גידול), מוצרי מאפה כשרים ובשר (כ- 40% גידול), ירקות, ובמיוחד תפוחי אדמה (כ- 40% גידול).

- הכשרת המטבח – ניקוי יסודי: שטחי האכסון, המקררים והתנורים, לרבות החלפת גומיות סביב המקררים והתנורים. החלפת כלי ההגשה בכלים מיוחדים, שנקנים במיוחד לפסח, ונשארים באחסון כל השנה עד בוא החג (סירים, מחבתות, כלי בישול אחרים, צלחות, כוסות, סכו"ם, כלי אחסון ועוד). אגב, כלים מיוחדים לפסח נקנים גם עבור שירותי הרום סרוויס.  בסעיף זה נכללת גם רכישה מוגברת של  חומרי ניקוי.

- טקסי ליל הסדר -  הדפסת תפריטים מיוחדים, שכירת חזנים ומנהלי טקס.

- עלויות שכר גבוהות במהלך ההכנות לחג ובמהלכו – לקראת החג מתגברים המלונות את כוח האדם ומעסיקים את העובדים שלהם בשעות נוספות, או עובדים זמניים בתחומי משק הבית והכביסה, במחסנים ובתחום התחזוקה. גם במהלך החג משלמים המלונות תוספות שכר משמעותיות – תוספת של עד 100% עבור משמרות בליל החג.

בסופו של דבר עלות הכשרת המלונות בישראל לחג הקרוב מסתכמת בכ-80 מיליון שקלים, בלמעלה מ- 300 מלונות ברחבי הארץ.

לדברי שמוליק צוראל, מנכ"ל התאחדות המלונות בישראל: "עקב המיתון הכלכלי המלונות באים לקראת הלקוחות, והיכן שניתן, מורידים מחירים. חשוב לזכור כי המחירים, שמוצעים בימים אלה, מגלמים כבר את ההוצאות הרבות של המלונות לקראת החג. הציבור נוטה להשוות את המחירים בארץ בפסח לעומת מחירי המלונות בחו"ל ועושה לנו עוול, משום שבחו"ל המלונאים כלל אינם נדרשים להוצאות מיוחדות לקראת פסח".


למבצעים מיוחדים במלונות לרגל פסח לחץ כאן

ישראל בתמונות
ãåå÷à òëùéå çåôùä áéùøàì! ìçöå ìôøèéí.
מחירים חמים
קישורים שימושיים אירועים פרסומים חדשות אודות צור קשר תנאי שימוש ארכיון